Představujeme se

LOGO_MS_zdravicko_barevne

Naše mateřská škola se zabývá výchovou a vzděláváním dětí, též dětí s přiznanými podpůrnými opatřeními.

K 1. 9. 2013 byl rozšířen účel činnosti o vzdělávání dětí zaměstnanců zřizovatele a dětí uvolněných členů Zastupitelstva Ústeckého kraje.

Škola se nachází v ústecké čtvrti Skřivánek v těsné blízkosti zastávek trolejbusů čísla 52, 53 a 54. V nejbližším okolí školy se nachází zdravotní středisko, lékárna, obchodní centrum a dětské hřiště. Všechny tyto objekty využíváme při výchovně vzdělávací činnosti.

Škola sídlí v dvoupodlažní panelové budově uprostřed velké zahrady. V přízemní části se nachází vstupní hala, ředitelna, třída Rybiček určená ke vzdělávání dětí zaměstnanců zřizovatele a dětí uvolněných členů Zastupitelstva Ústeckého kraje, kuchyň s přípravnou, prádelna a sušárna, šatny pedagogů a provozního personálu, kancelář ekonomky, sklady a archiv. V patře jsou dvě třídy Sluníček a Motýlků, ve kterých vzděláváme i děti s přiznanými podpůrnými opatřeními. Každá třída má své hygienické zázemí, jehož součástí je sprchový kout a místnost na ukládání lehátek, prádla a lůžkovin. Součástí zázemí tříd v prvním patře je společná přípravna jídla. Celá budova prošla v letech 2007 – 2009 komplexní rekonstrukcí. Byla řešena nejenom statika, výměna oken, opláštění a zateplení budovy, celková oprava kanalizace a ústředního topení, ale také oprava části elektroinstalace a rekonstrukce hygienického zázemí pro děti i dospělé.

Nejen k pohybovým aktivitám dětí slouží zahrada o rozloze cca 34 arů, která byla v roce 2009 vybavena v rámci programu „Revitalizace školních hřišť“ novými hracími prvky. Investice byly hrazeny Norskými fondy. Zahradu využíváme k pohybovým aktivitám dětí v rámci pobytu v mateřské škole, k setkávání více generací při akcích školy (oslava Dne dětí, Zahradní slavnost apod.) a v odpoledních hodinách ji využívají děti naší školy pod dohledem svých rodičů.

školka

P1180642_panorama