Vesmírné dobrodružství - loučení se školním rokem

Ve středu odpoledne v naší školce vyvrcholil jarní projekt "Vesmír" zahradní akcí. Na školním pozemku se sešli rodiče, děti, babičky, dědečkové a další příbuzenstvo a napjatě očekávali , co se bude dít. Mladí astronauti ze školky předvedli obecenstvu pásmo písničky, básničky a tancování s Gábinkou. Zahřáli se tak na nadcházející vesmírné disciplíny:

• chůze na Měsíci (chůdy a obrácené brýle)
  • hod meteorem do rakety
  • hledání výsečí do vesmírných planet
  • sestavování zářících souhvězdí
  • montování šroubů na mezinárodní vesmírné stanici
  • vesmírná písmenka a obrázky
  • slalom mezi zelenými ufony
  • tematický fotokoutek s raketou
Protože byli všichni šikovní a disciplíny splnili levou zadní, dostali malí astronauti občerstvení v podobě vitamínového pohárku a mrkvové buchty. Poté našli u pískoviště své třídní maskoty s mapou a vydali se hledat zasloužený poklad. Nikdo tak domů neodešel s prázdnou! Doufáme, že se nejen našim školáčkům, ale i rodičům zahradní akce líbila a už teď přemýšlíme, s čím přijdeme příští rok :)