Beseda "Zdravé zoubky"

Již poněkolikáté k nám do školky zamířily studentky místní zdravotnické školy se svou paní učitelkou, které se věnují oboru "Dentální hygienistka", aby vysvětlily našim předškoláčkům správné techniky čištění zoubků a to, jak o své zoubky pečovat. Děti si nejdříve seznámily s plyšovými maskoty Krokoušem a Puňťou. Poté jim Lucka a Markétka řekly pohádku o princezně Perle, která měla nejkrásnější úsměv široko daleko. Dále děti mezi různými potravinami vybíraly ty zdravé a nezdravé a řadily je k veselému a smutnému zoubku. Čistily také zoubky kamarádům Krokoušovi a Puňťovi. Hlavní a ta nejdůležitější část besedy se odehrávala v umývárně, kde se děti učily správnou techniku čištění zoubků a starání se o kartáček. Nakonec si děti vše zopakovaly, podívaly se do zubařského kufříku a dostaly od studentek malé dárečky, které byly schované na tajném místě.