Astroklub ve Vědecké knihovně

Pondělní cesta předškoláčků vedla do Vědecké knihovny, kde nás přivítal náš kamarád astrolog pan Štěpán Tóth. Dnešní povídání bylo opět velmi zajímavé. V zatemněné místnosti nechyběla ukázka hvězdné oblohy se znameními zvěrokruhu a různými souhvězdími. Děti poznaly Lva, Velkou medvědici, Orla, Jednorožce nebo Orion. Víte, že naše Země letí kolem Slunce rychlostí 108 000 km/hod, že hvězda Polárka slouží k orientaci v přírodě, že nejdelším souhvězdím je Hadonoš a Had, a že dopadem asteroidu u Norimberka vznikly vltavíny, které může najít úplně každý?

Děti si prohlédly dalekohledy různých velikostí a mohly se jimi také podívat do okolí a vidět zblízka kouřící komín, či vysílač na vrchu Vysoký Ostrý.

Doufáme, že návštěva v astroklubu nebude poslední, protože dívat se dalekohledem na oblohu a vidět zblízka to, co je od nás tak vzdálené, je nezapomenutelný zážitek. Tedy pokud o hvězdách vypráví někdo s takovým zaujetím, jako náš kamarád.